- Ogrody

W JAPOŃSKIM STYLU

Witam Nasz ogród powstał etapowo zaczynając od roku 2011 jeszcze w trakcie budowy Naszego dumu.
Początkowo miał być ogodem standardowym opartym na trawie , tujachi, kwiatach i wszelkich bylinach. Lecz po kilku latach zaczął ewoluować w stronę naszych zainteresowań kulturą japońską i orientalną. Ogród był zaprojektowany przez Nas osobiście nie jesteśmy ludźmi z branży ogrodniczej czy designerskiej Zaczęliśmy więc etapami od zasiania trawy i posadzenia kilkudziesięci tui szmaragdowych ,stworzenia małej kaskady wodnej przed wejściem do domu i nasadzeniach kwiatowych czyli rododendronów, azalii , chortensji , lilji i kilku innych następnie powstała większa kaskada wodna w miejscu gdzie wcześniej była zlokalizowana altana ogrodowa która to została zastąpiona ogrodem zimowym ( nasze marzenie). Kolejne etapy przebudowy polegały na miejscowym usuwaniu darnii trawnika a w jego miejsce powstawały nasadzenia drzew które zaczęliśmy modyfikować i adaptować do stylu przypominającego orientalny. Dodatkowo doszły elelenty małej architektury ogrodowej w stylu japońskim "JING/JANG" ( pagody, brama Torii, figurki buddy itp.)
Prace w ogrodzie trwają nieprzerwanie do dnia dzisiejszego zostały wykonane własnoręcznie bez udziału firm ogrodniczych, a natchnienie czerpaliśmy z Vlog-ów internetowych gdzie zawsze można było coś podpatrzeć . Dlatego też chcemy udostępnić Naszą ciężką indywidualną pracę po to by ktoś inny stworzył coś dla siebie i innych mających podobne poczucie estetyki. Jest to Nasz pierwszy konkurs i długo się zastanawialiśmy czy wziąść w nim udział ponieważ nie chcemy być odbierani jako "CHWALIPIĘTY" nie chodzi Nam również o to by Wygrać lecz o To by innych zarazić Naszą pasją ogrodniczą i żeby oni również tworzyli swoje otoczenie w taki sposób aby zainspirować jeszcze innych. Pozdrawiam wszystkich uczestników i oglądających.

Ogród

Dodaj zdjęcia swojego Ogrodu

Zdjęcia Ogrodów

Nowości Ogrodowe

Aby zobaczyć - Musisz się zarejestrować


Proszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Konkurs Ogród Roku, Najpiękniejsze Ogrody, Ciekawe Ogrody, Prezentacje Ogrodów, Zdjęcia Ogrodów, Piękne Ogrody, Ogrodnictwo,