- Ogrody

Susza - brak wody, palące Słońce i ekologiczne zwalczanie chwastów. * autor: Ogrodnikix

W ciągu lata odczuwamy coraz więcej problemów związanych z brakiem wody. Palące Słońce i wysokie temperatury nie tylko są niebezpieczne dla Ludzi i Zwierząt ale także dla naszych Roślin w ogrodach. 


Zalecamy wszędzie gdzie tylko możliwe instalowanie zbiorników na wodę deszczową. 


Woda deszczowa jest najlepszą do podlewania gdyż jest wodą miękką naturalnie destylowaną i nie zawiera tego kamienia który znajdujemy w czajnikach po dłuższej eksploatacji. Dla Roślin woda jest niezbędna i podlewanie w ciągu całego sezonu należy prowadzić regularnie aby ziemia wokół była zawsze lekko wilgotna. Niedopuszczalne jest długotrwałe przesuszenie. 


Susza jest przydatna do likwidacji niepożądanych egzemplarzy Roślin z naszego Ogrodu. 

Zazwyczaj starym zwyczajem ludzie przestrzegając zasad biodynamiki czyścili swoje ogrody w czasie ubywającego księżyca a właściwie tuz przed Nowiem. Skuteczność niszczenia chwastów jest podobno zadziwiająca. 


Dobrym sposobem na likwidację niepożądanych roślin na przejazdach czy przy chodnikach jest opryskanie ich zwykłym octem który jest bezpiecznym i ekologicznym herbicydem stosowanym nalistnie w ciągu całego lata. Niszczy bardzo skutecznie wszelkie chwasty w bardzo szybkim tempie. Do tak efektywnego działania niezbędna jest nieco wyższa temperatura ale efekty można podziwiać już po jednej dobie od zastosowania oprysku. 


  


poprzedni post     
     Następny post
     Blogi

Komentarze o Ogrodach

Brak komentarza o Ogrodzie
You need to sign in to comment

Tytuł wpisu

Autor : Ogrodnikix
Dodany Maj 12 '19

Ogrody

Ocena

Twoja Ocena:
Suma: (0 rates)

ArchiwaProszę włączyć JavaScript!
Wyłącz Blokowanie Reklam

w swojej przeglądarce

Konkurs Ogród Roku, Najpiękniejsze Ogrody, Ciekawe Ogrody, Prezentacje Ogrodów, Zdjęcia Ogrodów, Piękne Ogrody, Ogrodnictwo,